Jak wybrać odpowiedni papier do drukarki: ważne czynniki i porady?

Katarzyna
14 czerwca, 2023

Czy jakość papieru do drukarki ma znaczenie? Myśląc o wydruku często skupiamy się na tym co będzie drukowane i na jakim urządzeniu. Sam papier ksero oczywiście też ma duże znaczenie. Nawet ten najzwyklejszy, który używany jest do wydruku codziennego. Nie ma nic złego w używaniu produktu ekologicznego, który jest szary i mało estetyczny (ekologia jest bardzo ważna). Jest jednak wiele sytuacji, gdzie nasz wydruk musi być bardziej estetyczny. Możemy zwrócić uwagę na to czy produkt, którego używamy jest wytwarzany zgodnie z najwyższymi standardami. Czy producent dba o środowisko i zrównoważoną gospodarkę leśną. Drewno wykorzystywane do produkcji papieru ksero powinno pochodzić z kontrolowanych źródeł.  

paper 2022 07 07 16 02 02 utc Duzy

Istotną rolę odgrywa sposób przechowywania takiego papieru ksero. Musi być sucho. Zapasy najlepiej trzymać w fabrycznym kartonie. Ważna jest także gramatura. Jeżeli papier ksero jest cieńszy może zacinać się w drukarce, podobnie jest z tym zawilgotniałym. Decydując się na papier biały możemy wybierać z wielu opcji. Jest biel standardowa, ale możemy wybrać jeszcze bielsze odcienie. Odpowiedni wybór daje przyjemny kontrast dla oka. 

Podobnie jest z grubością. W miarę potrzeb mamy do wyboru różne gramatury. Standardowa grubość to 80g. Do wyboru mamy także 90g, 100g, 120g,200g a nawet 350g. Należy jednak zwrócić uwagę na możliwości drukarki w tym zakresie. Papier może mieć strukturę, połysk, mat, różne kolory. Wszystko zależy od tego co chcemy wydrukować. Kupując taki papier możemy dopytać sprzedawcę jaka opcja będzie dla nas najlepsza uwzględniając nasze indywidualne potrzeby. Znaczenie ma na jakiej drukarce będziemy drukowali, atramentowej czy laserowej. Nie każdy papier nadaje się do każdej drukarki. Jaki format będzie nam potrzebny. Tutaj także mamy różnorodność. Jest wielkość A5, A4 lub A3.  Na rynku znajdziemy różnych producentów takiego towaru. Kupując w sklepach dobrze zaopatrzonych będziemy mieli możliwość większego wyboru papieru do naszych urządzeń. 

Miejscem, gdzie można znaleźć duży wybór papieru ksero pod różną postacią jest sklep papierniczo-biurowy Biurotechnika.eu w Wągrowcu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma znaczenia czy jesteś klientem indywidualnym czy biznesowym. Zapraszamy. 

Udostępnij