Jak stworzyć skuteczne biuro domowe i uporządkować dokumenty w domu?

Katarzyna
21 czerwca, 2023

Niezależnie od tego ile mamy lat i czym zajmujemy się na co dzień, każdy z nas gromadzi w swoim domu jakieś dokumenty. Najczęściej są to rachunki, pisma urzędowe. Mimo rozwoju technologii, przelewów internetowych, otrzymywanych rachunków w wersji elektronicznej ciągle nie jesteśmy w stanie uciec od tej papierkologii😊. Dlatego warto mieć w domu podstawowe przybory biurowe, które pozwolą nam nad tym zapanować. Każdy z nas może mieć swoje własne biuro domowe. Mówiąc biuro nie mam na myśli osobnego pomieszczenia. Nie potrzebujemy aż tyle. To może być jedna półka, szuflada, kawałek biurka. Za pomocą kilku pojemników, koszyczków, małym szufladą będziemy mieli pod ręką wszystko co  może być nam potrzebne. Musimy zacząć od wybrania metody segregowania dokumentów, które musimy przechowywać. Najprostszym sposobem są klasyczne teczki. Dostępne są w różnych kolorach, rozmiarach, z rzepami, na gumkę. Możemy je podpisać, posegregować odpowiednio wszystkie dokumenty i gotowe. Dobrym rozwiązanie są też segregatory, które dają możliwość wspięcia wszystkiego do środka. Możemy użyć dziurkacza lub umieścić dokumenty w foliowych koszulkach bez konieczności robienia dziurek.

office desk 2021 08 30 08 39 26 utc Duzy

Gdy zrobimy pierwsze porządki w naszych dokumentach może się okazać, że przyjdzie nam do głowy wiele pomysłów jak ułatwić sobie taką segregacje. Jednym słowem opracujemy swój własny sposób na nasze małe biuro w domu. Warto na tym etapie porządkowania sprawdzić co mamy w domu i co może nam się przydać w takich porządkach. Gdy wybierzemy się do sklepu mając plan nie kupimy niepotrzebnych rzeczy, które tylko pogłębią nasz bałagan. Warto, także zapytać w sklepie jakie systemy segregacji dokumentów polecają. Może się okazać, że są rozwiązania, które nie przyszły nam do głowy.

  Ostatni etap, często najtrudniejszy, to regularne porządki i trzymanie się swojego systemy. Tylko na początku jest trudno. Jeżeli nie będziemy dopuszczać do tego, aby nazbierało się zbyt wiele dokumentów będziemy mogli być z siebie dumni. Nasze małe biuro będzie uporządkowane, a my zawsze szybko i  sprawnie znajdziemy to co będzie nam potrzebne. Powodzenia i trzymam kciuki

Udostępnij